3d Yazıcı İle Yapılan Ürünler – Vazo

3D yazıcı ile yapılan ürünler günümüzde oldukça popülerdir ve birçok alanda kullanılmaktadır. Bu ürünler arasında ev dekorasyonu için özellikle vazo gibi objeler de yer almaktadır. 3d yazıcı ile neler yapılır? 3d yazıcı ile yapılan ürünler? 3 boyutlu yazıcı ile neler yapılır? 3 boyutlu yazıcı ile neler yapılabilir?

3D yazıcılar, son yıllarda teknolojik gelişmeler ile birlikte oldukça popüler hale gelmiştir. Bu yazıcılar, farklı malzemeler ile nesneleri üretmek için kullanılırlar ve özellikle prototipleme alanında büyük bir yarar sağlamaktadırlar. Bu yazıcılar sayesinde vazo gibi farklı tasarımları basmak da mümkündür.

3D yazıcılar ile vazo yapmak oldukça kolaydır. İlk olarak, istenilen vazo tasarımı bir bilgisayar programı yardımıyla hazırlanır. Daha sonra, 3D yazıcıya tasarım gönderilir ve 3D yazıcı, tasarımı katman katman oluşturarak vazo şeklini verir. Bu üretim süreci oldukça hızlıdır ve birkaç saat içinde tamamlanabilir.

3D yazıcılar kullanılarak tasarlanan vazolar, farklı renklerde ve malzemelerde üretilebilirler. Bu sayede, istenilen tasarımlar ve renklerde vazolar üretilerek kişiselleştirme imkanı da sağlanır.

Sonuç olarak, 3D yazıcılar, vazo yapımı gibi birçok farklı üretim işinde kullanılabilirler ve hızlı bir şekilde üretim yapılmasını sağlayarak zaman, işgücü ve maliyet tasarrufu sağlarlar.

3D yazıcılar, vazo üretiminde tasarım özgürlüğü sağlamakta ve aynı zamanda üretim sürecinde daha az kayıp ile daha sürdürülebilir bir seçenek sunmaktadır. Ek olarak, 3D yazıcılarla özel tasarımların üretilmesi mümkündür, bu da kişisel touch’ın eklenmesini sağlar.

Sonuç olarak, 3D yazıcılarla üretilen vazolar hem görsel açıdan ilgi çekici hem de daha sürdürülebilir bir seçenek sunmaktadır. Ayrıca, özel tasarımlar mümkün olduğu için kişisel tarzınızı yansıtabilirsiniz.

İşte sizler için 3d yazıcı vazo modellerini sıraladık. Linklere tıklayarak istediğiniz vazo 3d modelin STL‘sini hemen indirebilirsiniz. Daha fazla 3d yazıcı ile yapılan ürünlere gitmek için 1 2

İşte 3d yazıcı ile yapılan ürünler vazo

1. Aqua 3d vazo model

Özellikle, bir 3 boyutlu yazıcı ile yapabileceğiniz şeyler arasında, farklı ölçü ve şekillerdeki vazolar yer almaktadır. Yazıcının üretim kapasitesine bağlı olarak, vazolarınızı iç veya dış mekanlarda kullanabilecekleri bir dizi malzemeden üretebilirsiniz. Ayrıca, 3 boyutlu yazıcılar, karmaşık geometrik şekillere sahip olan vazoları üretmek için de kullanılabilir.

Sonuç olarak, 3D yazıcılar ile vazo gibi nesnelerin üretimi kolaylaşırken, tasarım süreci de özgürleşmektedir. Bu teknoloji, hızlı ve etkili bir üretim süreci sağlarken, kaliteli sonuçlar da elde edilmesini mümkün kılar.

Modeli STL formatı ile bilgisayarınıza indirdikten sonra dilimleyerek 3d yazıcınıza gönderebilirsiniz. FDM teknolojisi ile PLA filament kullanarak modelinizi 3d baskı alabilirsiniz. Aqua vazo modeli 3 boyutlu yazıcı ile yapılan şeylerden biridir.

Kaynak: Thingiverse

Nasıl indirebilirim? Vazo STL – 3d model vazo

Thingiverse

2. Bloom 3d vazo model

3 boyutlu yazıcı ile üretilecek bir vazo, tasarım özgürlüğü açısından oldukça avantajlıdır. Bu özgürlük sayesinde, herhangi bir desen, renk ve boyutta vazo üretilebilir. Ayrıca, malzeme parametreleri de istenilen şekilde yapılandırılabilir.

Bloom vazo, 3d yazıcı ile yapılabilecek modellerden biridir. Çiçeklenme anlamına gelen bloom yine fraktal geometri kullanılarak 3d baskıya uygun olarak tasarlanmıştır. Çiçeklenen bir çiçeğin açılmasını anlatan modeli üç boyutlu yazdırmanız için hiç bir destek kullanmanız gerekmemektedir. Bloom modelini linkten bilgisayarınıza indirdikten sonra dilimleyerek 3d baskı alabilirsiniz .

Kaynak: Thingiverse

Nasıl indirebilirim?

Thingiverse

3. Flow 3d vazo model

3D yazıcı teknolojisi son birkaç yıldır hızla gelişmekte olup, birçok sanayi dalında kullanılmaktadır. Bu teknolojinin kullanımıyla, kişiler sadece kendi ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda para kazanabilecekleri bir alan da açılmıştır. Özellikle vazo gibi dikkat çekici ve dekoratif ürünler, 3D yazıcı ile üretilebilir ve piyasada oldukça popülerdir.

3D yazıcı ile para kazanmak isteyen kişiler, öncelikle vazo gibi ürünlerin tasarımını yapacak ya da hazır tasarımları kullanacaklardır. Daha sonra bu tasarımı, 3D yazıcı ile üretebilirler. Üretilen vazolar, kişilerin kendi web sitelerinde veya e-ticaret platformlarında satışa sunulabilir.

Akış anlamına gelen flow modeli yine akma eylemenin bir fraktalı olarak matematiksel modelleme olan 3d tasarımdır. Akma davranışının bu sonsuza uzanan fraktal şekli bize sanatsal bir vazo olarak karşımıza çıkmaktadır.

Flow vazo modeliniz baskı alma boyutuna göre değişecektir. Eğer 40 cm’ye eşit veya daha küçük 3d baskı alacaksanız masanızda dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Daha büyük boyutlarda 3 boyutlu olarak yazdıracaksınız bu sefer zeminde de estetik olarak kullanabilirsiniz. flow vazo; harika 3d yazıcı vazo modellerinden biridir.

Kaynak: Thingiverse

Nasıl indirebilirim?

Thingiverse

4. Heatwave 3d vazo model

3D yazıcılar günümüz teknolojisinde giderek artan bir şekilde kullanılmaktadır. Artan talep ise birçok girişimciyi bu alana yönlendirmektedir. Eğer siz de 3D yazıcınız ile para kazanmak istiyorsanız, vazo üretimi yapabilirsiniz.

Vazo tasarımları son derece çeşitlilik göstermektedir. İsterseniz minimalist bir tasarım, isterseniz de süslü tasarımlar yaparak müşterilere hitap edebilirsiniz. 3D vazo üretiminde çok sayıda malzeme kullanılabilmektedir. Bu nedenle, çeşitli materyalleri kullanarak müşterilerinize farklı seçenekler sunabilirsiniz.

3d modelimiz ısı dalgası anlamına gelmektedir. Dalganın fraktal uzamasından esinlenen 3d tasarım harika bir sanat formuna dönüşmektedir. Beyaz PLA filament ile 3d baskı alabilir 3d yazıcınız ile bu harika vazoyu üretebilirsiniz. Yine bu 3d model de 3 boyutlu yazıcı için uygun olarak tasarlanmaştır. Hiç bir destek filament gerekmemekte. FDM teknolojisine sahip tek kafa bir 3d yazıcı ile basılabilecektir.

Kaynak: Thingiverse

Nasıl indirebilirim?

Thingiverse

5. Roots 3d vazo model

3d yazıcı neler yapılabilir dersek vazoların üretimi konusunda 3D yazıcılar son derece kullanışlıdır. 3D tasarım yazılımları ile oluşturulan modeller, 3D yazıcılarda kullanılan polimerler veya seramik malzemelerle üretilebilir.

Seramik vazoların üretimi, geleneksel yöntemlerle oldukça zorlu ve zaman alıcı bir işlemdir. Ancak 3D yazıcılar, bu işlemi daha hızlı ve daha verimli hale getirerek vazo üretimini kolaylaştırır.

Roots tasarımının kelime anlamı kökler demektir. 3d printer vazo modelimiz ağaçların kökleri gibi aşağı doğru uzamaktadır. Sanatsal olarak 3d baskı alıp kullanabileceğimiz vazo modelimiz, dekoratif olarak her yerde kullanılabilir. Yine PLA filamenti ile basılabilecek 3d yazıcı vazo modelimiz bu sefer destek filamentine ihtiyaç duyacaktır. Hatta çift kafa bir 3d yazıcı ile çok daha güzel bir şekilde baskı verecektir.

Suda çözünen bir filament ile 3d baskı almayı tercih edebileceğimiz gibi destekleri sökerek de 3d modelimizi baskı alabiliriz. Ancak bu durumda vazomuzda destek noktalarının izleri kalabilir.

Kaynak: Thingiverse

Nasıl indirebilirim?

Thingiverse

6. Yin Yang 3d vazo model

üç boyutlu yazıcılar ile neler yapılabilir? Üç boyutlu yazıcılar ile vazolar, tasarım özgürlüğüne sahip olarak üretilebilir. Geleneğin dışına çıkarak, yaratıcılık ve estetiğin ön plana çıkarıldığı vazo tasarımları ortaya çıkarılabilir. Üstelik üç boyutlu yazıcıların yüksek hassasiyeti sayesinde, detaylı ve ince işlemeli vazolar da üretilebilir.

Sonuç olarak, üç boyutlu yazıcılarla vazo üretimi, geleneği bozmak ve yaratıcılık özgürlüğünü sağlamak için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Teknolojideki gelişmelere paralel olarak, üretim süreçleri de hızlı ve kolay hale gelmektedir.

Bir uzak doğu felsefesi olan Yin Yang zıtlığın denge içerisinde kullanılması anlamına gelmektedir. Yin Yang 3d modelimiz tasarımı ile zıtlığı yansıtmaktadır. Bu vazo 3d tasarım açısından çok başarılıdır ve dekorasyon amacı ile işyerinizde ve evinizde kullanılabilir.

Bu 3d printer vazo modelini baskı almak için çift kafa bir 3d yazıcıya sahip olmanız gerekmektedir. Böylece çift rengi 3 boyutlu yazıcı ile basabilirsiniz.

Kaynak: Thingiverse

Nasıl indirebilirim?

Thingiverse

Tasarımcı Stijn van der Linden kimdir?

Stijn van der Linden

Sonuç olarak 3d yazıcı ile neler yapılır? 3d yazıcı ile yapılan ürünler? 3 boyutlu yazıcı ile neler yapılır? 3 boyutlu yazıcı ile neler yapılabilir?

Sonuç olarak, üç boyutlu yazıcılarla vazo üretimi, geleneği bozmak ve yaratıcılık özgürlüğünü sağlamak için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Teknolojideki gelişmelere paralel olarak, üretim süreçleri de hızlı ve kolay hale gelmektedir.

Üç boyutlu yazıcılarla vazo üretimi, geleneği bozmak ve yaratıcılık özgürlüğünü sağlamak için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Teknolojideki gelişmelere paralel olarak, üretim süreçleri de hızlı ve kolay hale gelmektedir.


Bir yorum yazın


İçindekiler