3d Yazıcı ile Yapılabilecek 10 Şey (Ocak 2021)

3d yazıcı ile yapılabilecek şeyler nelerdir? En iyi 3d modelleri nasıl bulabilirim? 3d yazıcı için hazır tasarımlar var mıdır? 3d model STL nasıl bulunur? İşte 3 boyutlu yazıcı ile yapılabilecekler.

Eğer bir 3d yazıcınız var ise evinizde ve iş yerinizde harika şeyler basabileceğinizi biliyor muydunuz? Yapmanız gereken baskı almak için bir eşyaya ihtiyaç duymak ve onun tasarımını internetten kolayca bulmak. Aksi takdirde onu baştan tasarlamak zorunda kalırsınız ve buda epeyce zaman alır.

3d yazıcı ile basılabilecek şeylere karar verdikten sonra tasarımı STL formatını dilimlemek ve onu makinenize göndermek. Burada önemli olan 3d model sitelerinde karışık halde bulunan modelleri sıralama yazılarından bulmak ve en iyilerine ulaşmak.

İşte sizler için 3d yazıcı ile yapabileceğin 10 harika ürünü sıraladık ve bu modellerin linklerini kolayca ulaşabilmeniz için yazılarımıza ekledik.

İşte 3d yazıcı ile yapılabilecek şeyler

1. Kask Askısı

Eğer Motorsiklet veya bisiklet kullanıyorsanız güvenliğiniz için kask kullanmalısınız. Peki kaskınız evinizde veya iş yerinizde dağınıklığa neden oluyor veya nereye koyacağınızı bilemiyor musunuz? Durum böyle ise 3d baskı ürünleri aradığınız çözüm olabilir. Eğer bir yazıcınız varsa kolayca kask askısı üretebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Kask askısı STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz.

Kaynak: Thingiverse

3d model STL formatında Nereden indirebilirim?

Thingiverse

Kask askısı 3d modelini kim tasarladı?

Sergi Lorenzo

2. Telefon Tripodu

3 boyutlu yazıcı ürünleri hayatımızı kolaylaştırabilir. Hem de en çok ihtiyaç duyduğumuz ürünlerde. Örneğin “3d baskılı cep telefonu tripodu”. Tripod cep telefonunuz ile daha iyi video çekim yapmanızı sağlayabilir. Tripodunuzu satın almak yerine onu evde üretebilirsiniz. Telefon tripodu STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz.

Kaynak: Thingiverse

STL formatında nereden indirebilirim?

Thingiverse

Telefon tripodu 3d Modeli Kim tasarladı?

Nat Gazer

3. Zımpara Takozu

3d yazıcı ile neler yapılabilir diyorsanız sizi harika tasarlanmış bir zımpara takozu üretebileceğinizi söyleyebiliriz. Satın alabileceklerinizin çok ötesinde olan bu model için tabi iyi bir makineye sahip olmalısınız çünkü yazıcınız Flex ve ABS materyallerini de basabilmelidir. Zımpara Takozu STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz.

Kaynak: Thingiverse

STL formatında nereden indirebilirim?

Thingiverse

Zımpara Takozu 3d Modeli Kim tasarladı?

Valera Perinski

4. Modüler Duvar Rafı

3d yazıcı ile yapılan ürünlerden bir tanesi de 3d baskılı modüler duvar rafıdır. Eğer bir yazıcınız varsa kitap, telefon, kulaklık vb. tüm eşyalarınız için harika bir modüler duvar rafına sahip olabilirsiniz. Modüler bir şekilde tasarlanmış modelinizi PLA gibi bir filamentle kolayca üretebilirsiniz. Modüler Duvar Rafı STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz.

Kaynak: Prusaprinters

STL formatında nereden indirebilirim?

Prusaprinters

Modüler Duvar Rafı 3d Modeli Kim tasarladı?

Kashimi

5. Kalemlik

Kalemlerini şık ve alışık olmadık bir kalemliğe koymak isterdiniz demi. Alışagelmiş kalemliklerin dışında biraz daha farklı bir şey elimizde var. 3d baskılı kalemlik. 3d baskıya hazır modeli sitemizden bulabilirsiniz. Kalemlik STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz.

Kaynak: Prusaprinters

STL formatında nereden indirebilirim?

Prusaprinters

Kalemlik 3d Modeli Kim tasarladı?

Printinghappy

6. Sanatsal Vazo

3d baskı ile neler yapılabilirin en iyi cevaplarından biri bu sanatsal 3d baskılı vazodur. 3d model bastırmak için bu sanatsal vazo biçilmiş kaftandır. Çünkü tamamen 3d yazıcı ile yazdırmak için tasarlanmıştır. Sanatsal Vazo STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz. Daha fazla sanatsal vazo için

Kaynak: Thingiverse

STL formatında nereden indirebilirim?

Thingiverse

Sanatsal Vazo 3d Modeli Kim tasarladı?

Stijn van der Linden

7. Avize

Işıklandırmanızı harika bir tasarımla taçlandırın. Eviniz için bir avize üretme fikrine ne dersiniz. Bu fikir hoşunuza gitti ise tek yapmanız gereken şey başlamak… Avize STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz.

Kaynak: Thingiverse

STL formatında nereden indirebilirim?

Thingiverse

Avize 3d Modeli Kim tasarladı?

Davide Ercolano

8. Kurbacık

Gecenin bir saati bir kurbacığa mı ihtiyacın oldu? Yada satın almak yerine kendin üretmeyi mi tercih edersin! İşte sana imkan. 3d yazıcı hazır projelerden kurbacık senin için hazır. Kurbacığın 3d modeli STL formatında hemen indirebilir ve baskı alabilirsin. Kurbacık STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz.

Kaynak: Thingiverse

STL formatında nereden indirebilirim?

Thingiverse

Kurbacık 3d Modeli Kim tasarladı?

Daniel Noree

9. Saksı

Evinde doğa dostu saksılar üretebilmeye ne dersin? Pencerenin kenarında bu şık tasarımlı saksılar gerçekten de çok hoş duracaktır. Bu saksıları seveceksin ve bu sayede para vermende gerekmeyecek. Saksı 3d modeli STL formatında hemen indirebilir ve baskı alabilirsin. Saksı STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz.

Kaynak: Thingiverse

STL formatında nereden indirebilirim?

Thingiverse

Saksı 3d Modeli Kim tasarladı?

M R

10. Kulaklık Standı

Kulaklığı genellikle ortada bırakırız ve bu iyi bir fikir değildir. Hem yerimizin dağınık olmasına neden olur hem de kulaklığın kablosunun zarar görmesinden dolayı ömrünü kısaltır. Bir 3d baskılı kulaklık standınızın olmasına karar verdiyseniz kulaklık askısı modelini indirerek baskını alabilirsiniz. Kulaklık Standı STL‘sini linkimizden indirebilirsiniz.

Kaynak: Thingiverse

3d model STL formatında nereden indirebilirim?

Thingiverse

Kulaklık Standı 3d Modeli Kim tasarladı?

MakerBot


Bir yorum yazın3 Yorum Var


  1. Mesut dedi ki:

    Kaç dakikada bir malzeme nin numunesini alabilirim

    1. Ürünün boyutlarına ve detaylarına göre numune aldığınız süre değişecektir. Ürününüzün boyutları ya da mevcut bir çizimini bizimle paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

  2. çağrı dedi ki:

    3D yazıcı için modele mi ihtiyacın var? Peki, neden bir unicorn düşünmüyorsun? Ya da 3D baskı yapabilecek minyatür bir robot? Hey, neden olmasın! Ama şaka bir yana, 3D yazıcı için uygun bir model arıyorsan, internette araştırma yapmak en doğrusu. Bilm kaç milyarlık 3D model havuzu var, binlerce fantastik şey göreceksin. Belki de sonunda kendini “Shut up and take my money!” diye bağırırken bulursun!

İçindekiler